350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Böğürtlen Reçeli 300 Gr
DÜKKAN KURYESİ

Böğürtlen Reçeli 300 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792204457
68.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Yapay aroma, tatlandırıcı, glikoz şurubu içermeyen organik meyveden yapılmış, rafine şeker ilavesiz geleneksel böğürtlen reçeli

 

Böğürtlen Reçeli

Katkısız, rafine şeker içermeyen, dalından taze kopartılmış böğürtlenlerle hazırlanmış böğürtlen reçeli içeriğindeki lifler kişiyi uzun süre tok tutar, diyette olan insanların kurtarıcısı niteliğindedir .
İçeriğinde doğal meyve şekeri barındırmasından dolayı böğürtlen reçeli, genellikle tatlı gıda maddelerinde kullanılır. Kek, reçel, tatlı sos, kurabiye, krep, tart, sufle vb. çeşitli gıdalarda kullanıldığı biliniyor. Böğürtlen reçeli, kaya şekeri ile tatlandırılmıştır. Şeker kamışından üretilen bu şeker sağlığa oldukça faydalı rafine edilmemiş bir şeker türüdür. Görünüş itibari ile kristale benzediği bilinmekte olup tatlılara, reçellere, çaya katılarak rafine şekere sağlıklı bir alternatif sunar. Böğürtlen reçeli, geleneksel yöntemlere göre hazırlanmış olup içeriği tamamen temizdir. Böğürtlen reçeli, kahvaltıda, sağlıklı bir alternatif olarak tüketilebilir. Lezzetini doğal böğürtlenlerden aldığı için yoğun ve hoş bir aromaya sahiptir. Böğürtlenin çeşitli tüketim yollarından birisi olan böğürtlen reçeli, şeker ilavesizdir, tamamen organik böğürtlenler ile yapılmıştır. Böğürtlen reçeli, kaya şekeri ile tatlandırılmıştır. Şeker kamışından üretilen bu şeker sağlığa oldukça faydalı rafine edilmemiş bir şeker türüdür. Görünüş itibari ile kristale benzediği bilinmekte olup tatlılara, reçellere, çaya katılarak rafine şekere sağlıklı bir alternatif sunan bu şeker, böğürtlen reçelimize de hoş bir lezzet sağlamıştır. Böğürtlen reçeli, geleneksel yöntemlere göre hazırlanmış olup içeriği tamamen temizdir. Böğürtlen reçeli, kahvaltıda, sağlıklı bir alternatif olarak tüketilebilir. Böğürtlen reçeli, diyet yapan insanlar için, şeker içeriği az, masum tatlı yapımında kullanılabilir.

Böğürtlen, gülgiller ailesinin Rubus cinsine ait bir bitkidir. İçinde birçok vitamin ve mineral barındıran yabani bir meyve kategorisine girer. Çalılık halinde dağılım gösterir. Kendi başına yetişebilir ve bakım gerekmeden yayılarak çoğalabilir. Genellikle ılıman kuzey iklimlerinde görüldüğü bilinmekte olup, tarih boyunca hayvan ısırıkları gibi birçok zehirlenmede ve hastalıkta tedavi amaçlı kullanıldığı da biliniyor.  Bir diğer adı da “Blackberry” olmakla beraber, oldukça hafif ve sağlıklı bir meyvedir. Kalorisi az olmakla beraber, sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi minerallerce zengindir, A ve C vitaminlerini içermektedir. 100 gram böğürtlendeki zengin lif içeriği, bir insanın günlük lif ihtiyacının %30’luk kısmını karşılayabilmektedir.

 

 

 

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5