250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bıldırcın 1 Adet

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 2701134
17.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Anadolu'nun geleneksel hayvancılık yöntemlerinin kullanılması ile yetiştirilmiş serbest gezen ve sağlıklı hayvanlardan elde edilmiş ve hiçbir koruyucu madde katılmadan organik şekilde paketlenmiş bıldırcın et ürünüdür.

 

Bıldırcın

Kümes hayvanları içerisinde en küçük kanatlı türlerinden biri olan bıldırcın kuşu, Anadolu'da çok uzun yıllardır özel bir şekilde yetiştirilmektedir. Çünkü öncelikli olarak yumurtası sonrasında da lezzetli bir eti bulunduğu için hem damak tadı hem de sağladığı faydalar açısından talep edilmektedir. Ortalama olarak 1 adet kanatlı hayvan üzerinden elde edilen sağlıklı et, yetişkin bir birey için doyurucu bir menü sağlayabilmektedir.

Bıldırcın sülüngiller tarzında bir kanatlı olmak ile birlikte geleneksel mutfakta etinden çok sık yararlanılan kümes hayvanları arasında yer almaktadır. Aslında bu kanatlı eti, Osmanlı mutfağında dahi yer almış ve günümüze kadar ulaşan birçok farklı yemek içerisinde de kullanılmıştır. Genellikle bir bütün olarak pişirilen ve tüketilen bu kanatlı eti, çok değerli bir diyet gıdası olarak da görülmektedir.

Ürün Önerisi: Organik Tavuk Kanat

 

Bıldırcın

 

Bıldırcın Eti

Birçok farklı et ürününe göre aslında çok daha fazla yarar sağlayan, sulu, yumuşak ve çok lezzetli bir ete sahip olan bıldırcın küçük ama besleyici bir boyuta da sahiptir. Bu sayede de organik yani özgür bir şekilde yetiştirilen hayvanların hem beyaz eti hem iç organları birçok noktada insan vücuduna faydalar sunmaktadır. Bu özel et ürünü içerisinde yüksek miktarda vitamin ve bunun yanında karbonhidrat, protein ve yağ değeri yer almaktadır.

Bıldırcın sofralık olarak yetiştirilirken, en üst düzeyde et miktarının elde edilmesi için jumbo boyutta hayvanlar tercih edilir. Bu hayvan çeşidi yaklaşık 25 santimetre bir boya ulaştıktan sonra 500 gram gibi bir ağırlık sağlar. Bu boyuta erişen kanatlı hayvanlar son derece lezzetli bir ete sahip olarak, tavuk eti ile benzer bir şekilde pişirilerek, istenilen lezzetli eklentiler ile sağlıklı bir şekilde tüketilebilir.

Küçük ama sağlıklı bir kanatlı eti tüketmek için bıldırcın tercih edildiğinde, kanatlı eti ile birlikte düşük karbonhidrat içerikli ve kan değerlerine etki eden faydalı bir tüketim sağlanabilir. Kolaylıkla ev ortamında pişirmesi mümkün olan bu et ürünü, fırında, tencerede, hafif yağda tavada veya köz ateş üstünde mangalda pişirilerek hazır hale getirilebilir. Bu ürün yanında makarna, salata, taze sebzeler ve pilav gibi birçok eklenti tercih edilebilir.

 

Bıldırcın Eti Fiyatı

Organik Gurmem tarafından organik çiftliklerden temin edildikten sonra size sağlıklı bir şekilde sunulan bıldırcın kanatlı hayvan eti, tek bir kişinin ideal olarak tüketimi için yeterli ağırlığa sahiptir. Kolay bir şekilde ev ortamında pişirebileceğiniz temizlenmiş ve hiçbir yabancı madde katkısı bulundurmayan bu et, çocuklar ve yetişkinler olmak üzere herkes tarafından keyifli bir şekilde tüketilebilir. Bu açıdan da Kümes Hayvanları kategorisi içerisinde 365 gün boyunca sayfamızda uygun fiyatlar ile bu ürünü temin etmeniz mümkündür.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır