250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Beluga Mercimek 800 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792200572
47.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Ülkemizin verimli topraklarında yerli üretim olarak GDO’suz tohumlardan geleneksel tarım ile üretilen; beluga mercimeği.

İçindekiler: Beluga Mercimeği

Kullanım Önerisi: Çorba, yemek, salata, mercimek köftesi vb. yemek çeşitlerinde güvenle kullanabilirsiniz.

Net Miktar: 800 Gr.

Menşei: Türkiye

Besin Değerleri / 100 g

Enerji (kcal): 327

Karbonhidrat (g): 55,8

Protein (g): 27,5

Yağ (g): 2,5

Lif (g): 14,2

Şekerler (g): 1,3

Beluga Mercimek

Asıl vatanı Akdeniz Bölgesi olan beluga mercimek, Güney Anadolu ve Ege Bölgesi'nde de yetişebilen, sofralarımızın en güzel ve faydalı gıdalarından birisidir. Her mevsim kolay bir şekilde bulunabilen mercimeğimiz, kış aylarında sofralarımızdan eksik olmaması gereken gıdalar arasında bulunmaktadır.

Ülkemizde henüz yeni yeni tanınmaya başlasa da, aslında başlangıcı milattan önce 6000 yıllarına dayanır. Özellikle Nil nehri, Dicle nehri ve Fırat bölgesinde 8000 yıl öncesindeki Anadolu ve Mezopotamya'ya kadar dayanıyor. Ülkemizin güzel topraklarına özgü olmasına rağmen, 1900'lu yıllardan bu yana Amerika'da ticareti olarak yetiştirilmektedir. Günmüzde ise ne yazık ki oradan ithal ettiğimiz bir ürün haline gelmiştir. Fakat sizlere sunduğumuz beluga mercimeği, tamamen ülkemizin güzel topraklarında katkısız ve koruyucusuz bir şekilde üretilmiştir.

Blog Önerisi: Diyet Dostu Beluga Mercimek Köftesi Tarifi

Tam bir besin deposu olan mercimeğimiz, muhteşem bir kompleks karbonhidrat kaynağıdır. Kompleks karbonhidratlar ise beslenme sonrasında enerjinizin sürdürülebilir olmasını sağlayarak, tokluk hissinin daha net bir şekilde kalıcı olmasına yardımcı olur. Düşük kaloriye sahip olan mercimeğimiz, kompleks karbonhidrat içermesinden dolayı kilo kontrolüne önemli katkı sağlar.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Beluga Mercimek Fiyatı

Tüm mercimek türlerinde olduğu gibi bu mercimeğimiz de tam ir lif deposudur. Herkesin bildiği üzere kilo kontrolü açısından yüksek lif oranlarına sahip gıdalarla beslenmek önemli bir etkendir. Besinsel özelliklerine baktığımız zaman diğer mercimek türlerinde bulunan çoğu genel özelliğe sahiptir. Fakat bu mercimeği asıl farklı kılan şey, siyah rengi ve bu rengin içerdiği antosiyanin adlı bir antioksidan maddedir. Bu kısmın altını çizmek gerekiyor çünkü çok önemli.

Antosiyaninler; mavi, siyah ve koyu kırmızı bitkilerde bulunan 300'den fazla çeşidi olan antioksidan özellikteki pigmentlerdir. Daha önceki içeriklerimizde de bahsettiğimiz için bilirsiniz, bir gıdanın rengi ne kadar koyu olursa, antioksidan gücü de o kadar artar. Araştırmalar gösteriyor ki, kalp hastalıkları, diyabet ve pek çok kanser türüne karşı azaltıcı bir etkiye sahiptir.

OrganikGurmem raflarında bulunan, GDO içermeyen ve katkı maddesi bulunmayan beluga mercimek fiyatı, 22,50 TL olarak sizlere sunulmuştur.

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır