250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kategoriler

ARAMA

Markalar

Stok Durumu

Fiyat Aralığı

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Sarımsak Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Kara Mürver Şurubu 200 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Macunu 220 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Zerdeçallı Elma Sirkesi 500 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Kestane Balı 320 Gr
DÜKKAN KURYESİ
Ham Yayla Çiçek Balı 660 Gr
%12
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Yağı Propolisli 50 ML
DÜKKAN KURYESİ
Elma Limon Sirkesi 500 ML
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Tozu 20 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Elma Sirkesi 500 ML
DÜKKAN KURYESİ
Udi Hindi Yağı 50 Ml
DÜKKAN KURYESİ
Toz Zerdeçal 60 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik  Sarımsak  1 KG
DÜKKAN KURYESİ
Organik Alıç Sirkesi 500 ML
DÜKKAN KURYESİ
Elma Sirkesi 500 ML
DÜKKAN KURYESİ
Toz Zencefil 50 GR
DÜKKAN KURYESİ
Hakiki Kestane Balı 660 Gr
DÜKKAN KURYESİ

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Özellikle soğuk havaların artmasıyla birlikte kış aylarının gelmesi, vücudumuzu da hastalıklara karşı dirençsiz kılmaya başlıyor. Bu gibi keskin mevsim geçişlerinde yetersiz beslenme ve yanlış beslenme gibi nedenlerden dolayı, bağışıklığımız ne yazık ki zayıflamaktadır. İşte bu gibi durumlarda, hatta her zaman kullanmamızın sağlıklı olduğu bağışıklık sistemini güçlendiren besinler, bir hızır gibi imdadımıza koşuyor.

Bağışıklık sistemimiz, hastalıklara karşı olan mikroorganizmalara karşı bizi savunmak adına gerçekten büyük iş çıkarmaktadır. Fakat bağışıklık sistemi öyle bir sistem ki, stres gibi durumlarda bile direkt negatif yönde etkilenmektedir. Bununla birlikte beslenme biçimi, yeterli meyve ve sebze tüketiminin olmaması, bağışıklık sistemini zayıf kılan durumlardan bazılarıdır. Özellikle gün içinde çoğu insan yeterli miktarda taze meyve ve sebze tüketmemektedir. OrganikGurmem bünyesinde sizler için ürettiğimiz organik sebze ve meyveler, bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında en etkili olanlarından bazılarıdır.

Bağışıklık Güçlendirici Besinler

Bağılıklık sistemini uyaran, bakteriyel dengeyi düzenleyen ve risk oluşturan bakterilerin etkilerini azaltmaya yarayan vitamin ve mineral açısından zengin besinlerle beslenmemiz gerekmektedir. Bu kategoride sizler için sunduğumuz ürünler, hem organik hem sağlıklı hem de bir o kadar lezzetli.

bağışıklık sistemini güçlendiren besinler

Fermente Gıdalar

Geleneksel yöntemlerle ürettiğimiz doğal fermente ürünler, içeriğinde bulundurduğu yararlı mikroorganizmalar sayesinde, bağışıklık güçlendirici besinler arasında yer almaktadır. İyi olan bakterilerin, bağışıklık üzerinde gerçekten güçlü ve yararlı etkileri bulunmaktadır. Zararlı mikroorganizmalara karşı adeta bir duvar ören bu savunma hattı, anitkor üretimine de yardımcı olmaktadır. Fermente gıda ürünlerinin arasında en sağlıklı olanlarından birisi de kefirdir. OrganikGurmem bünyesinde ürettiğimiz keçi kefir ve inek kefir, adeta zararlı bakterilere karşı savunma hattı görevini üstlenirler. Kefirler, enzim bakımından iç ekosistemimizi dengeler. Dost bakteriler açısından zengin bir gıda olan kefirleri gönül rahatlığıyla satın alarak kullanabilirsiniz.

Günlük Taze Süt

Günlük sütler, bağışıklığımızı güçlendiren ve kuvvetlendiren bununla birlikte alerjilere karşı harika bir savunma yaratan yararlı bakteriler içermektedir. A vitamini, enzim ve çinko açısından inanılmaz zengindir. OrganikGurmem üzerinden gönül rahatlığıyla satın alarak içebileceğiniz çiğ inek sütü ile bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye hazır olun.

Hindistan Cevizi ve Yağı

Hindistan cevizi, tiroit ve metabolizmamız için vücudumuzda monolaurine dönen laurik asit açısından oldukça zengin bir gıdadır. Monolaurin, anne sütünün içeriğinde olan ve bebeklerin bağışıklığını güçlendiren bir bileşiktir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, iyi bir bağışıklık sistemi için laurik asit, kesinlikle şart. Fakat hindistan cevizi ve hindistan yağı satın alırken, ısıl işlem gören, kimyasallarla üretilen ve rafine olanlardan kesinlikle ve kesinlikle uzak durmanızda fayda var. Bünyemizde bulunan organik hindistan cevizi yağı ürününü tüketebilir, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Yaban Mersini

Yaban mersini, sebze ve meyvelere göre orak değeri haddinden fazladr aslında. Yaban mersininin orak değeri 6,620 gibi bir istatistiği bulunmaktadır. Orak değeri ise bir gıdanın antioksidan kapasitesini ifade eder aslında. Yani serbest radikaller üzerinde oldukça etkilidir. Kısacası harika bir bağışıklık sistemini güçlendiren besin kaynağıdır. Örneğin yaban mersini reçeli tüketerek, harika bir bağışıklığa sahip olabilirsiniz.

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır