250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Arpa Ekmeği Ekşi Mayalı 850-950 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu :
23.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Arpa Ekmeği

Genetiği tamamen korunmuş olan yerli tohumlardan ürettiğimiz arpa ekmeği; geleneksel tarım şartlarında ilaçsız olarak yetiştirdiğimiz arpamızın taş değirmeninde öğütülmüş unundan yapılmıştır. Doğal lif bakımından oldukça zengin olan ekşi mayalı arpa ekmeği, sipariş verdiğinizde taze bir şekilde odun ateşinde size özel pişirilir ve öyle gönderilir.

Atalık tohumlardan, zehirsiz, pestisitsiz olarak geleneksel tarım ile üretilen doğal arpalarımızın, taş değirmenlerde sıcaklık yükseltmeden, ağır ağır öğütülmesiyle elde edilen unlar kullanıyoruz. Besin değeri korunmuş olan bu unlar, arpa ekmeğimizin en büyük nimeti. Olgun, yıllanmış olan arpadan, ekşi maya ile 18-24 saat soğuk fermantasyon yöntemi ile, eski usül mayalanan ekmeğimiz, taş fırınlarda pişirilir.

Arpa Unundan Ekmek

Arpa ekmeğine esasında peygamber ekmeği derler. Gelmiş geçmiş pek çok peygamberin bu ekmeği tükettiği bilinmektedir. Bu ekmeğin henüz daha keşfedilmemiş onlarda faydası bulunmaktadır. Faydalarının asıl kaynağı ise zengin besin içeriğinde gizli. Atalık tohumlardan, zehirsiz pestisitsiz bir şekilde geleneksel tarım yöntemleriyle ürettiğimiz doğal arpalar, taş değirmenlerimizde sıcaklık yükselmeden, ağır ağır öğütülen unlardan yapılmaktadır. Bu yüzden ekmeğimiz; hem doğal, hem lezzetli hem de bir o kadar da sağlıklıdır.

Eşki Mayalı Arpa Ekmeği

Ekiş mayalı arpa ekmeği dilimlendikten sonra dondurucuda uzun süre boyunca muhafaza edilebilmektedir. Tüketmek istediğiniz zaman dondurucudan çıkararak, tavada, tost makinesinde veya ekmek kızartma makinesinde kolayca ısıtarak yemeye hazır hale getirebilirsiniz.

  • Ekmeğimiz besleyici ve lezzetli olmakla birlikte lif bakımından da oldukça zengindir. Bu sebeple sizi daha uzun süre tok tutabilir..
  • Veganlar için uygundur.

Nasıl Saklarım?

Ekmeğimizi oda sıcaklığında en fazla 3 gün tutmalısınız. Bunun sebebi ise içeriğinde herhangi bir koruyucu veya kimyasal katkı maddesi olmamasıdır. Bu yüzden küflenme yapabilir. Buzdolabında saklamak isteyenler ise +4 derecede saklayabilirler. Bununla birlikte ekmeklerimiz ekşi mayalı olduğu için derin dondurucularda rahatlıkla muhafaza edilebilmektedir. İstediğiniz zaman çıkarak ızgarada veya tost makinesi gibi ürünlerde ısıtarak ilk gün aldığınız gibi taze ve lezzetini kaybetmemiş bir şekilde tüketebilirsiniz.

Ürün Önerisi: Siyez Ekmeği

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Bu Kategorinin En Çok Satanları

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır