Bulunan Ürünler
2'li Organik Bebek Bisküvisi 2x300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Bisküvisi 300 Gr +6 Ay
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek Tarhanası +6 Ay 400 GR
DÜKKAN KURYESİ
Organik Bebek İrmiği 330 Gr
DÜKKAN KURYESİ
DÜKKAN KURYESİ

Andız Pekmezi 640 GR +7 Ay

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792208486
93.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Katkı maddesi ve koruyucu içermeyen, %40 civarında inulin, eterli uçucu yağ, helenin, sabit yağ triterpenler ve acı maddeler içeren, genetiği korunmuş ve besin değerleri bozulmamış andız pekmezi.

 

Net Miktar: 640 GR

Menşei: Türkiye

 

 

Andız

Katkısız andız pekmezinin genetiği korunmuş ve besin değerleri bozulmamıştır. İçeriğini yüzde yüz doğal içerikli andız oluşturur. İlave şeker içermez, aromasını katkısız andızdan alır. Andız pekmezi, sade olarak da yenilebildiği gibi tahinle de tüketilebilir. Şeker içermediğinden diyet yapan insanların tüketimi için uygundur. Çeşitli diyet tariflerinde, tatlılarda, tarifin içine şeker yerine eklenebilir. Andız pekmezi, harici ve dahili kullanım için uygundur. Katkısız andız pekmezi, katkı maddesi ve koruyucu içermez. Yüzde kırk civarında inulin, eterli uçucu yağ, helenin, sabit yağ triterpenler ve acı maddeler içerir. Andız pekmezi ile yapacağınız kurabiyeler, muhallebiler ve diğer tatlılar rafine şeker içermeyeceğinden ve kalorisi az olacağından, diyet yaparken, suçluluk hissi duymadan tüketebilirsiniz. Böylelikle, andız pekmeziyle hazırladığınız tatlıları tüketerek, hem sağlıklı hem de düşük kalorili aynı zamanda da az şekerli bir kaçamak yapmış olursunuz.

Andız, servigiller ailesinin bir üyesi olan, Doğu Akdeniz bölgesinde, Yunanistan, Türkiye, Suriye ve Lübnan’da görülebilen, kayalıklarda dağılım gösteren bir ardıç türüdür. Kışın yapraklarını dökmez. Meyvelerinden çeşitli gıdalar, odunundan andız katranı, kozalaklarından tesbih yapılır. Adana yöresinde, kozalaklarından, acımsı bir tada sahip olan bir çeşit pekmez yapılmaktadır. Bu pekmez ‘’Andız Pekmezi’’ olarak bilinir. Türkiye’de ve dünyada çeşitli ülkelerde, çeşitli amaçlarla gıda maddesi olarak tüketilmektedir.

 

Andız Pekmezi

Andız pekmezi, Türkiye’de Akdeniz Bölgesi'nde dağılım gösteren bir ardıç türü olan ‘’andız’’ isimli bitkinin kozalaklarından elde edilen bir çeşit gıda maddesidir. Andız pekmezinin yapıldığı kozalaklar otalama bir kabuklu fındık büyüklüğündedir. Genellikle ekim ayı ve kasım ayı arasında olgunlaşan andız bitkisinin kozalaklarının esansiyel yağ içeriğinin oldukça zengin olduğu biliniyor ve bu özelliği sayesinde çokça rağbet görüyor. Andız pekmezinin dikkat çeken özelliği tadının acımtırak ve sert bir yapıya sahip olmasıdır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlgili Ürünler

Andız Özü 700 GR +7 Ay
Hurma Püresi 320 Gr +7Ay
Organik Sade Arpa Şehriye 250 GR +7 Ay
Organik Karışık Sebzeli Tam Buğday Dirsek Makarna 200 GR +7Ay
Hurma Tozu 200 Gr +7 Ay

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Hurmalı Bebek Pudingi 300 Gr +7 Ay
2'li Organik Tam Buğday Makarna Seti +7 Ay
Organik Karışık Sebzeli Tam Buğday Boncuk Makarna 200 GR +7 Ay
Hurma Püresi 320 Gr +7Ay
4'lü Organik Tam Buğday Makarna Seti +7 Ay
Organik Karışık Sebzeli Tam Buğday Dirsek Makarna 200 GR +7Ay
2'li Hurma Püresi 320 Gr+7 Ay
Temiz bebek ek gıdaları ve sağlıklı organik gıdalar Organikgurmem'de!
LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk zincir ürünü olduğu için sadece KURYE ile belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
6 ay bebek ek gıdaları ve sertifikalı organik ürünler
ShopPHP | v5