350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

  • Ahududu Reçeli 300 GR
DÜKKAN KURYESİ

Ahududu Reçeli 300 GR

  • OG natural
  • Ürün Kodu : 8682792204426
72.00 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Yapay aroma, tatlandırıcı, glikoz şurubu içermeyen organik meyveden yapılmış, rafine şeker ilavesiz geleneksel ahududu reçeli (ahududu marmelatı).

Net Miktar: 290 GR

Menşei: Türkiye

İçindekiler: Organik Mor Havuç, Kaya Şekeri, Limon Kabuğu Rendesi, Mandalina Suyu.

Besin Değerleri (100 g)

  • Enerji (kcal): 296
  • Toplam Yağ (g): 0
  • Karbonhidrat (g): 73,8
  • Şekerler (g): 51,3
  • Protein (g): 0,3
  • Tuz (g): 0

Ahududu Reçeli

Ahududu diğer adıyla frambuaz, çalı halinde, gülgiller familyasından dikenli bir bitkidir ve üzümsü meyveler grubunda yer alır. Vitamin A ve B, magnezyum, potasyum, fosfor, demir, pürinli maddeler içerir. Nemli iklime sahip bölgelerde yaygın olarak görülür. Ahududu bitkisinin yaprakları, bitki çaylarında, taze veya kurutulmuş olarak kullanılır. Son yıllarda yapılan ıslah çalışmaları ile yabanıl formlara göre daha verimli ve kaliteli ürün veren kültür çeşitleri geliştirilmiştir. İçeriğindeki vitamin ve mineraller bakımından zengin olması neticesinde diğer meyve türlerinden, genel bir üstünlüğe sahip olduğu bilinmektedir.

Ürün Önerisi: Mor Havuç Reçeli

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İlk kez eski Yunanlılar tarafından bulunmuştur. Ahududu meyvesinin çeşitleri, oluşan meyvelerin renklerine göre dört grup altında toplanmaktadır ; kırmızı renkli ahududular, mor renkli ahududular, siyah renkli ahududular ve sarı renkli ahududular olmak üzere. Ülkemizde, son yıllarda Karadeniz Bölgesi’nde, Samsun ve Giresun illerinde, ıslah çalışmaları yapılmış olup, kültür üretilmiştir. Ahududu meyvelerine, yurt içi ve yurt dışından yoğun talep duyulmaktadır. Vitamin ve mineral maddeler yönünden zenginliği, meyvelerinin çekici görünümü, renk tad ve kokuları, ahududu meyvesinin talebini artırmaktadır.

Ahududu Marmelatı

ahududu reçeli

Ayrıca ahududu meyvesi yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Ahududu meyvesinden çok çeşitli gıda maddeleri üretilmektedir. İçeriğinde doğal meyve şekeri barındırmasından dolayı genellikle tatlı gıda maddelerinde kullanılır. Ahududu meyvesinden mersininden turta, kek ,reçel, pancake, cheesecake, kurabiye, cupcake, salata, dondurma gibi birçok gıda maddesi üretilebilir. İçeriğinde, doğal şeker bulunduğundan içerisine rafine şeker eklenmeden de şekerli bir tada sahip olur. Rafine şeker içermeden hazırlanan ahududu reçeli, katkısız ve temiz içeriklidir. Organik meyveden yapılmış olup geleneksel yöntemlere göre hazırlanmıştır. Ayrıca ahududu reçeli yapay aroma ya da tatlandırıcı ihtiva etmez, reçelin lezzetine meyvenin kendisinden gelen aroma hakimdir. Ahududu reçeli, kahvaltıda, sağlıklı bir alternatif olarak tüketilebilir. İçeriğindeki doğal şeker, kan şekerini ayarlamaya yardımcı olabilir. Ahududu marmelatı, diyet yapan insanlar için, şeker içeriği az, tatlı yapımında kullanılabilir. Pasta ya da keklerin üzerinde, dekoratif amaçlı ya da tatlının lezzetini arttırmak amacıyla kullanılabilir.

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilçe seçiniz.
setifikalı organik ürünler

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5