250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Acı Biber 70 Gr

  • OG natural
  • Ürün Kodu: 8682792205843
14.50 TL

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0 850 304 01 54

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Adet

Önemli Hatırlatma: Bu ürün sadece belirli il ve ilçelere soğuk zincir araçlarımız veya kurye ile DÜKKAN KURYESİ hizmeti olarak gönderilmektedir. Kargo firması ile gönderim yapılmamaktadır.

DÜKKAN KURYESİ zamanlarını ve bölgelerini incelemek için tıklayınız.

Geleneksel tarım yöntemleriyle katkısız, koruyucusuz ve ilaçsız bir şekilde yetişmiş acı biberlerin, doğal bir şekilde güneşte kurutulmasıyla elde edilen acı biber kurusu.

Net Miktar: 70 GR

Acı Biber Kurusu

 OrganikGurmem olarak sunduğumuz tüm ürünlerde olduğu gibi acı biber gibi sebzelerde de aynı titizliği göstermekteyiz. Geleneksel tarım yöntemleriyle katkısız ve koruyucusuz bir şekilde yetişen acı biberlerimizin doğal güneşte kurutma yöntemiyle kurutulması sonucu elde edilen acı biber kurusunu bir de böyle deneyin. Acı biberleri hiçbir koruyucu katkı maddesi içermemektedir. Mevsiminde özel olarak toplanan acı biber, sadece güneşte doğal olarak kurutulmaktadır. Harici ışınlama yöntemleri kesinlikle kurutma sürecine dahil değildir. Doğal şartlarda kurutulan ve paketlenen biberler, sofranıza ve yemeklerinize lezzet katmak için tarafımızdan özel olarak paketlenmektedir.

Kırmızı biberin tarihi çok uzun yıllara dayanmaktadır. Kırmızı biber, MÖ 7500'lü yıllardan beri insan beslenmesinin önemli bir parçası olarak biliniyor. Amerika kökenli olan bu lezzet, geçmişten günümüze bütün dünyada yiyecek ve ilaç malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Kurutulmuş Acı Biber

Acı biber, ülkemizde büyük fanatikleri olan bir besindir. Ancak çok seveni olsa bile faydaları o kadar bilinmeyen bir bitkidir. OrganikGurmem olarak bu bitkinin faydaları konusunda sizi biraz bilgilendirelim istedik.

Bünyeyi rahatlatır ve stresin azalmasını sağlar. Çünkü tüketimin ardından vücut mutluluk hormonu salgılamaya başlamaktadır. Bu sebeple stresli bir çalışmaya hayatına sahip olan ya da kronik olarak fiziksel yorgunluk çeken kişilere acı biber tüketmeleri önerilmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen acı biber aynı zamanda vücudun toksinlerden arınmasına destek verici özelliğe sahiptir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırdığı bilinen bu bitki, düzenli olarak kullanıldığında kan dolaşımının sağlıklı olarak sürmesine yardımcı olur. Bu sebeple kalp rahatsızlığı, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi şikayetleri olan kişilere biber tüketmeleri önerilir.

Sindirim sistemine iyi geliyor

Stresten kasılan ya da kan dolaşımı bozuk olan metabolizmanın düzene girmesine yardımcı olan  acı biber, direkt olarak sindirim sisteminin de düzene girmesini sağlar. Düzenli olarak ve gerekli miktarda tüketildiğinde sindirim sistemi çalışmasını desteklemektedir.

Vücudun asit oranının dengelenmesinde yardımcı olur

Yemek borusu ve mide rahatsızlıklarının temeli vücutta bulunan asit miktarına dayanmaktadır. Bu bitki, vücutta bulunan asit miktarını dengeler. Bu sebeple direkt olarak mide ve yemek sağlığına pozitif olarak etki eder.

Kilo vermek isteyenler için ekstra takviye

Acı biberin kilo verme konusunda vücuda pozitif olarak etki ettiği bilinmektedir. Ancak direkt olarak kilo verme amacıyla tüketmek  hem sağlıklı bir yöntem değildir hem de mümkün değildir.

Kan dolaşımını hızlandırdığı için metabolizmanın da hızlanmasını sağlar. Bu sebeple kilo vermek isteyen kişiler için uygun bir besindir. Sadece acı biberle kilo vermek yerine günlük egzersizlerin yanında uygun miktarda kullanılması gerekmektedir. Aksi halde fazla tüketimden kaynaklı başta mide olmak üzere bir takım sağlık problemlerini beraberinde getirebilir. Kilo verme hayalinin etkisine kapılıp fazla tüketmemekte fayda var.

Peki ya zararları?

Her şeyde olduğu gibi acı biberin aşırı tüketiminde de çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Aşırı tüketimde mide sorunları meydana gelebilir. Sürekli mide ağrıları ve mide delinmesiyle karşı karşıya kalınabilir. Ayrıca düzenli olarak aşırı tüketim yapan kişilerde kabızlık ve basur gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Birçok faydası olan bu bitkinin faydalarından olumlu olarak etki görmek için aşırı tüketimden kaçmanızı öneriyoruz.

İlgili Ürünler

Kuru Biber 30 Adet
DÜKKAN KURYESİ

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Kuru Biber 30 Adet
DÜKKAN KURYESİ

LÜTFEN BÖLGE SEÇİNİZ

Bu ürün soğuk tüketim ürünü olduğu için sadece Organikgurmem araçlarıyla belirli il ve ilçelere gönderilmektedir.

Lütfen, il ve ilç seçiniz.
setifikalı organik ürünler
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır